Learning the multiplication table ... pfff

Matematyka w szkole to dość trudny, a jednocześnie żmudny przedmiot. Istotne problemy uwidaczniają się już przy nauce tabliczki mnożenia. Ponieważ każdego ucznia czekają tysiące obliczeń dokonywanych w pamięci jak i dziesiątki wzorów do zrozumienia.

Często niestety nauka tabliczki mnożenia ogranicza się do zapamiętania

To problem, z którym zmierzyć musi się każdy uczeń. W rezultacie rodzi to frustrację i problemy w nauce, co skutkuje pojawieniem się słabszych ocen i dalszym zniechęceniem do przedmiotu. Dlatego może to nawet doprowadzać do pogorszenia samooceny i utraty pewności siebie. Jak więc poradzić sobie z trudnościami w nauce matematyki u dziecka?

Bezsprzecznie nauka tabliczki mnożenia to zmora

Dzieci uczą się jej na pamięć, co z pewnością pokutuje w ich późniejszej przygodzie z edukacją szkolną. Dlatego uczmy matematyki ze zrozumieniem na miarę XXI wieku, ciekawie, kreatywnie i tak jak dzieci tego oczekują, aby im skutecznie pomóc.

nowa metoda nauczania matematyki

How do you learn the multiplication tables?

For starters, you can see everything with your own eyes on the #uczsiezdomu YouTube channel

Tabliczka mnożenia to nie jest żadna nowa umiejętność, jeśli dziecko potrafi liczyć równą miarą. Reasumując dobrze jest znać cel od samego początku.

Do wyjaśnienia posłużymy się tym filmem (link).

Nemi blocks

Istotnie nauka tabliczki mnożenia bez pomocy dydaktycznych jest jak płynięcie kajakiem z Europy do Ameryki przez Atlantyk. Oczywiście, da się. Na koniec warto zadać sobie pytanie. Czy warto było?

Nemi blocks idealnie nadają się do nauki tabliczki mnożenia. Można zobrazować na nich wiele cech jakie posiada mnożenie. Zdjęcie lepiej to odda.

Blocks Nemi and Learning the multiplication table

Can math be fun?

Ważnym aspektem jest to, że pracujemy z dziećmi, więc wszystko musi to odbywać w formie zabawy. Dlatego wisienką na torcie są nasze gry.

So in the end, educational games and activities must be used so that the skills can be exercised sufficiently. Snail & Mrowisko for multiplication is a favorite game by our children.

In conclusion, we suggest exactly step by step what you need to do to learn math from zero to the multiplication table.

Team

 

 

SEE OUR TEACHING AIDS

 

FAST DELIVERY TIME

 

 

Klocki Nemi conference Bilewicz Cywiński