Nauka tabliczki mnożenia... pfff

Matematyka w szkole to dość trudny, a jednocześnie żmudny przedmiot. Istotne problemy uwidaczniają się już przy nauce tabliczki mnożenia. Ponieważ każdego ucznia czekają tysiące obliczeń dokonywanych w pamięci jak i dziesiątki wzorów do zrozumienia.

Często niestety nauka tabliczki mnożenia ogranicza się do zapamiętania

To problem, z którym zmierzyć musi się każdy uczeń. W rezultacie rodzi to frustrację i problemy w nauce, co skutkuje pojawieniem się słabszych ocen i dalszym zniechęceniem do przedmiotu. Dlatego może to nawet doprowadzać do pogorszenia samooceny i utraty pewności siebie. Jak więc poradzić sobie z trudnościami w nauce matematyki u dziecka?

Bezsprzecznie nauka tabliczki mnożenia to zmora

Dzieci uczą się jej na pamięć, co z pewnością pokutuje w ich późniejszej przygodzie z edukacją szkolną. Dlatego uczmy matematyki ze zrozumieniem na miarę XXI wieku, ciekawie, kreatywnie i tak jak dzieci tego oczekują, aby im skutecznie pomóc.

nowa metoda nauczania matematyki

Jak nauczyć tabliczki mnożenia?

Na początek wszystko można zobaczyć na własne oczy na kanale YouTube #uczsiezdomu

Tabliczka mnożenia to nie jest żadna nowa umiejętność, jeśli dziecko potrafi liczyć równą miarą. Reasumując dobrze jest znać cel od samego początku.

Do wyjaśnienia posłużymy się tym filmem (link).

Klocki Nemi

Istotnie nauka tabliczki mnożenia bez pomocy dydaktycznych jest jak płynięcie kajakiem z Europy do Ameryki przez Atlantyk. Oczywiście, da się. Na koniec warto zadać sobie pytanie. Czy warto było?

Klocki Nemi idealnie nadają się do nauki tabliczki mnożenia. Można zobrazować na nich wiele cech jakie posiada mnożenie. Zdjęcie lepiej to odda.

Klocki Nemi i Nauka tabliczki mnożenia

Czy matematyka może być zabawą?

Ważnym aspektem jest to, że pracujemy z dziećmi, więc wszystko musi to odbywać w formie zabawy. Dlatego wisienką na torcie są nasze gry.

Tak więc na koniec należy użyć gier i zabaw edukacyjnych aby umiejętności mogły zostać wyćwiczone w dostateczny sposób. Ślimak&Mrowisko na mnożenie jest ulubioną grą przez nasze dzieci.

Podsumowując proponujemy, dokładnie krok po kroku co należy zrobić aby nauczyć  się matematyki od zera do tabliczki mnożenia.

Zespół

 

 

ZOBACZ NASZE POMOCE DYDAKTYCZNE

 

SZYBKI CZAS REALIZACJI

 

 

Klocki Nemi konferencja Bilewicz Cywiński